پنجشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۳
درباره ما ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ ۱۴:۱۶ (یکشنبه)

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

سال ۸۶ بود که دیدیم اینگونه نمی‌شود کار کرد.

فردی و خودمحور بودیم و مقابله با دشمنی که حرکتش نظام مند بود انسجام می خواست. تا قبل از این ما همیشه الگوی خود را ابوذر قرار داده بودیم، این زبان برّنده اسلام که "یعیش وحده و یموت وحده" سیر می کرد.

خوانده بودیم که احکام تابع مصالح و مفاسد است اما دانستنیهای نم کشیده ی ما تا زمانی که رنگ عمل به خود نمی گرفت دردی از ما دوا نمی‌کرد. واضح بود که مصلحت کار تشکیلاتی به مصالح کار فردی می چربد.

سال ۸۶ به نیمه رسید که به تعداد اندک خودمان نگاه کردیم و دلگرم به هدف بزرگمان بودیم؛ الگویمان را تغییر دادیم، ما خاک پای ابوذر هم نمی شدیم اما بهتر از ابوذر هم برای ما بود، عباس... عباس بن علی (علیهما السلام) خوب بود چرا که ایشان تشکیلاتی بود و همه توانش با اشاره‌ای از مولانا به حرکت در می آمد.

اما میقات...

شدیم موسسه تبلیغی جهادی میقات جوانان انقلاب اسلامی، قوت قلب مان "ان تنصروا الله ینصرکم" بود.

موسسه تخصصی میقات جوانان انقلاب اسلامی با رویکرد هر نوع عملیات فرهنگی ویژه طلاب و حوزویان، جامعه دانشگاهی کشور، معلمان و نیروهای مسلح توسط جمعی از طلاب در سال ۸۶ تاسیس گردید.

حضرت امام خامنه‌ای بارها با مضامین مختلف در کار فرهنگی بر روی اقشار حساس و موثر تاکید داشته و دارند؛ اگر تمام جریان‌های جدی فرهنگی اعم از ارزشی و غیر ارزشی را رصد کنیم اول و آخرش می رسیم به یکی از همین اقشار مذکور؛ لذا میقات نیز رسالت خودش را همین اقشار قرار داده است و طلاب آماده و توانمند می شوند برای هر نوع عملیات فرهنگی در حوزه های علمیه، دانشگاه‌ها، فرهنگیان و نیروهای مسلح.

طلاب متناسب با سطح علمی و توانمندی تبلیغی و نیز اقتضای زمانی و درسی شان و هسته‌های مقاومت تبلیغی یک تا پنج دسته بندی شده و متناسب با شرایطشان آموزش‌های تخصصی را گذرانده و برای ارائه خدمت به اقشار هدف آماده می شوند.

میقات در قالب پنج نوع فعالیت به اقشار مذکور خدمات ارائه می دهد :

  • اول تدریس :

تدریس بیش از چهل عنوان درسی در قالب نُه گروه آموزشی که در قالب ۱۵ ارائه می شود و ما مدعی هستیم این مطالب نوین و ناب هستند که ریز موضوعات نیز در دفتچه معرفی سرفصل ها آمده است.

  • اعزام مبلغ تخصصی :

اعزام مبلغ به اردوهای تشکیلاتی، سفرهای راهیان نور جنوب، غرب و بین‌المللی، اردوهای جهادی، اردوهای علمی،  اردوهای مشهد و ...

  • فعالیت های خوابگاهی

فعالیت تخصصی تبلیغی خوابگاهی که متاسفانه بهای چندانی به این مقوله نسبت به مقوله ی بسیار اهمیت داده نمی‌شود.

  • قرارگاه اردویی

قرارگاه اردویی در قم ایجاد کلیه بسترهای اردویی در شهر مقدس قم.

به طور میانگین هر هفته حدود ۱۷ استان کشور کاروان زیارتی به شهر مقدس قم مشرف شده که میقات رسالت خودش را بسترسازی برای برگزاری هرچه بهتر این اردوها (اعم از اسکان، خوراک و از همه مهم تر فرهنگی و آموزشی) می‌داند.

  • رزمایش میقات

برگزاری رزمایش سالانه میقات اولین دوره رفتارسازی کشوری با هدف بالا بردن تاب مندی (نه توانمندی) فعالان فرهنگی کشور است.

چند نکته

  • میقات یک مجموعه جهادی است، یعنی بنای کل افراد بر این است که إن شاءلله انقلابی بشوند، بمانند و عمل کنند.
  • مبنای عمل نه تنها به هیچ وجه کسب درآمد نبوده و نیست بلکه کلیه افراد بابت حضور در میقات و کاملاً مختارانه حق عضویت هم پرداخت می‌کنند و همچنین بخشی از هزینه های جاری به واسطه روزه های استیجاری که توسط اعضاء گرفته می‌شود تامین می‌شود.
  • روال تربیتی و آموزشی میقات بسیار متفاوت با دیگر عرصه هاست یعنی شیوه اجرای بسیاری از آموزش‌ها محتواها و سبک آن متفاوت است، به عنوان مثال طلاب الزام دارند متناسب با هسته بندی های خودشان به طور منظم آموزش های نظامی بعضا بسیار سنگین را با اهداف تربیتی بگذرانند.

در آخر ارائه خدمات در میقات مشروط به زمان و مکان نیست بلکه تکلیف است تکلیف إن شاءالله.

آدرس: قم خیابان صفائیه ، کوچه 26 ، پلاک 4 
تلفن ثابت: 37840475-025
نمابر: 37848079-025
سامانه پیامکی: 30003218
تلفن همراه(ارتباطات): 09120951349

درباره ما

موسسه تخصصی میقات جوانان انقلاب اسلامی با رویکرد هر نوع عملیات فرهنگی ویژه طلاب جامعه ی دانشگاهی کشور ، معلمان و نیرو های مسلح توسط جمعی از طلاب دانش آموخته دانشگاه ها در سال 86 تاسیس گردید. و راهبرد اصلی موسسه ایجاد بستر تربیت مدیر تراز انقلاب اسلامی می باشد.

موسسه میقات جوانان انقلاب اسلامی
سامانه جامع شاهد (1395 - 1400)