بسمه تعالی

اسلام ناب محمدی(ص)به ما آموخت که بزرگترین عبادات در بستر خدمت به امت صورت میگیرد و امام (ره)به ما نشان داد که اگر نگاهمان به خدمت رسانی از اسلام حداکثری سرچشمه میگیرد(که اسلام حداقلی اصلا اسلام نیست)باید سازوکاری هدفمند و واقع نگر چید که مقطعی نباشد و حداکثر ظرفیت های خود را شکوفا کند.
در توضیح صندوق و تبیین ضرورت آن راه های معروف و احادیث زیادی وجود داشت اما فکر میکنیم مطلب راساده تر هم میتوان بیان کرد.مخاطب خود اهل فضل است و به اندازه با ایات و احادیث این موضوع آشناست اما شاید چیزی که در ازدحام مطالب وآراء گم شود این باشد:
ما طلبه ها ودانشجوها مدعی هستیم…
مدعی ساختن تمدن اسلامی.وتمدن جزباساختارهای متناسبش پایدارنمیگردد..اما حالا ما کجا وتمدن سازی…
…تمدن را بالاخره میسازیم
اما باید فرصت های تمرین تمدن سازی را غنیمت شمرد.
یک مسلمان درفرهنگ اسلامی(که از پایه های اصلی تمدنیست) درد جامعه را درد خود میداند و نسبت به آن غافل نیست.و زمانی که به اصلاح درد جامعه میپردازد به خود مغرور نمیشود که
“من بودم که مشکل را حل کردم”
بلکه خاضعانه شکر خدا را میگوید که توفیق داشت تا ید الله شود وخدا اورا بر اصلاح جامعه توفیق داد ..مسلمان تلاش میکند که ید الله شود،
ناز نمیکند بلکه به دنبال کسب توفیق یداللهی است
حالا که جامعه ی بشریت را به هر دلیلی در دست نگرفته ایم اما در مجموعه ای زیست میکنیم که جامعه ی میقاتیون هست.هم صنف و دردمند و هم هدف ومی توانیم به اندازه ی میقات ،تمرین تمدن سازی بکنیم،تمدن مهدوی!!
پس چه بهتر که خودمان به فکر باشیم که “لایغیر الله ما بقوم حتی یغیروا ما به انفسهم”
بررسی های چند ساله میقات در مورد اعضا و راهکارهای پویا شدن اعضایش نشان داد که هر چقدر بتوانیم از دغدغه های مهم و به موقع معیشتی اعضا بکاهیم به همان میزان در پویایی وتمرکز بیشتر بر هدفمان که پیاده سازی اسلام ناب انقلابیست موفقیم.
بررسی نسبی سطح معیشتی اعضا نشان میدهد که مجموعه میقات هم دارای اعضای بی نیاز هست(الحمدلله) هم اعضای کم بضاعت
میقات با توجه به تجربیاتش تصمیم به راه اندازی سامانه ای اقتصادی نموده تا بتواند بستر شناور شدن سرمایه های اندک یا فراوان خیرین و طلاب ودانشجویان را در مجموعه ی میقات فراهم کند.
قرار دادن پس اندازهای مان در این صندوق باعث میشود در زمانی که نیازی به آنها نداریم برادران نیازمندمان از آن بهره ببرند …که شاید خودمان زمانی نیازمند شدیم وسرمایه ی دیگری ،آرامش را به ما برگرداند.
میتوانیم ماهانه با پس انداز اندکی هم سرمایه ای برای خود دست وپا کنیم هم در این مدت با قرض دادن همین ها سرمایه ای معنوی و برکتی چندبرابر برای خود رقم بزنیم
روش های شرکت در صندوق:
– پس انداز منظم ماهیانه مثلا ماهی۱۰۰۰۰ تومان
– پس انداز غیر منظم به مقدار دلخواه(مثلا یک ماه۵۰۰۰۰،سه ماه بعد۱۰۰۰۰۰۰،…)
– سرمایه بلاعوض بصورت خیریه
چند نکته را یادمان نرود:
– هدفمان از عضویت در صندوق وام گرفتن نیست بلکه میخواهیم تجمیع سرمایه کنیم تا اگر کسی دچار مشکلی شد خدا مارا وسیله حل مشکلش قرار دهد.میخواهیم توفیق خدمت رسانی داشته باشیم
– پسندیده نیست که دوستانی فکر و پیشنهادی در جهت پیشرفت صندوق به ذهنشان برسد اما ما را بهره مند نکنند.
– سرمایه های شما (مطابق قوانین تدوین شده) هر زمان که درخواست نمایید قابل بازگشت به شماست. مطابق میزان سرمایه و درخواست شما.

صندوق قرض الحسنه میقات